Претрага

Култура

ГАЛЕРИЈА ’73 ОБЕЛЕЖИЛА СВОЈ РОЋЕНДАН

25.06.2026 17:42
23 прегледа
ГАЛЕРИЈА ’73 ОБЕЛЕЖИЛА СВОЈ РОЋЕНДАН
53. године стваралаштва галерије са Бановог брда


Свечано обележавање Дана галерије одржано је у уторак 23. јуна у присуству бројних званица и богат уметнички програм.

Централни догађај вечери био је књижевно – сценски програм „Шетња улицама Чукарице“, по концепту Миливоја Мише Рупића, сарадника Галерије у области културног наслећа где су присутни гости уз нараторе, драмске уметнике Марију Масал и Миодрага Ракочевића, имали прилику да чују занимљиве приче о личностима и догађајима по којима су улице Чукарице добиле називе. Ово својеврсно путовање кроз историју наше локалне заједнице пратио је и наступп вокалне солисткиње Јоване Симоновић и клавирску пратњу Предрага Симоновића.

На самом почетку програма обратила се директорка Галерије ’73 гђе Мирела Пудар, која је упутила речи добродошлице свим званицама у лично име и у име тима Галерије ’73.

- Овај дан није само прилика да обележимо још једну успешну годину иза нас, већ и тренутак да искажемо дубоку захвалност свима вама који чините срж нашег рада и постојања. Првенствено, желим да се захвалим нашој верној публици и посетиоцима. Ви сте наша највећа мотивација и инспирација. Сваки ваш долазак, аплауз и конструктивна критика дају смисао програмима које стварамо. Хвала вам што препознајете вредност културе и што заједно са нама чувате и градите уметнички дух наше заједнице. Велику захвалност дугујемо нашим оснивачима - локалној самоуправи. Ваша континуирана подршка, препознавање наших потреба и обезбеђивање услова за рад омогућавају нам да померамо границе, реализујемо амбициозне пројекте и останемо стабилан стуб културног живота. Посебно хвала нашим уметницима, ауторима и спољним сарадницима. Хвала вам што у наш простор доносите свој таленат, креативност и енергију. Ваше визије оплемењују ову установу и чине је местом сусрета, дијалога и стваралаштва. Култура је мост који нас спаја, а ова установа је дом свих нас. Поносни смо на све што смо заједно постигли и са великим ентузијазмом гледамо у будућност и нове пројекте који су пред нама – изјавила је Пудар.

Потом су уручене су захвалнице медијским партнерима и појединцима за изузетан допринос, успешну сарадњу и подршку у програмским активностима. Овогодишњи лауреати су: ТВ Прва и емисија „Јутро“ као медијски партнери и професорице Марија Терзић (ОШ „Љуба Ненадовић“), Биљана Вељовић (XIII београдска гимназија) и Јелена Веселиновић (ОШ „Ђорђе Крстић“).

Ове године, обележавање 53. годишњице постојања галерије било је у знаку изложбе „Словачке четкице - аутопортерти словачких уметника“, која је реализована у сарадњи са Музејом Војтеха Лофлера из Кошица –Словачка и Амбасаде Словачке Републике у Београду.

Подели вест:

Сличне вести

ГО Чукарица

Председник

Председник Заменик председника Протокол и информисање Веће ГО Чукарица

Скупштина општине

Председник скупштине Секретар Заменик секретара Одборници Радна тела Акти ГО Чукарица Општинска предузећа и установе

Управа

Начелник Управе Одељења Месне канцеларије

Апликација Општина Чукарица

Android iOS

Пратите нас

Facebook YouTube Instagram

ГО Чукарица © 2025 - Сва права задржана